Джими Бътлър завърши с 22 точки, 8 борби и 8 асистенции, а Раджон Рондо остана само на една борба от "трипъл-дабъл" след 11 пункта, 14 асистенции и 9 борби. Всички играчи от стартовата петица на гостите достигнаха двуцифрен актив, като Дуейн Уейд допринесе с 22 точки, 16 от които през второто полувреме, Робин Лопес завърши с 18 точки и 8 борби, а Никола Миротич се отличи с 13 точки и 7 борби, информира БТА.

"Чикаго" е домакин на следващите две срещи и при победи ще елиминира съперника още в първия кръг на плейофите.

Айзия Томас с 20 точки беше най-резултатен за "Бостън", който стартира отлично мача със серия от 7:0 точки, но още до края на първата четвърт гостите стигнаха до обрат и до края контролираха мача.

ДеМар Де Роузан вкара 23 точки, а Кайл Лаури наниза 22 за успеха на "Торонто" над гостуващия "Милуоки", с което резултатът в серията беше изравнен на 1:1 победи. Йонас Валанчунас се отличи с 10 точки и 10 борби за канадците.

Янис Антетокунмпо отново беше лидер за гостите с 24 точки и 15 борби, а Крис Мидълтън добави 20 точки, но това не беше достатъчно.

"Лос Анджелис Клипърс" също изравни резултата в серията срещу "Юта" на 1:1 победи след 99:91 като домакин.

Блейк Грифин завърши с 24 точки за успеха, Крис Пол се отличи с 21 точки и 10 асистенции, а ДеАндре Джордън добави 18 точки и 15 борби.

Домакините поведоха с 11 точки след първата четвърт при 29:18 и до края не допуснаха съперника до поведе нито веднъж. Гордън Хейуърд вкара 20 точки за "Юта".