1
Григор Димитров отпадна още във втория кръг от турнира в Монте Карло след загуба с 6:4, 3:6, 2:6 от 58-ия в световната ранглиста Ян-Ленард Щруф.

Българският тенисист не игра в първия кръг, тъй като така бе отредил жребия.

Германският квалификант успя да пробие успешно бекхенда на Димитров и така наклони везните в своя полза.

Гришо записа четвърта поредна загуба и продължи с неубедителното представяне в последно време.

Димитров започна годината с двете титли в Бризбън и София, както и полуфинал на "Аустрелиън оупън". На последвалите "Мастърс"-и в Индиън Уелс, Маями и сега в Монте Карло хасковлията запиша общо една победа, а в Ротердам отпадна на четвъртфинал, а при първата си среща в Маракеш също записа поражение.

Четвъртата поредна загуба лиши Григор Димитров от възможността да попадне в топ 10.

Щруф ще срещне Диего Шварцман, който по-рано през деня победи 12-ия поставен Алберто Баутиста-Агут. Григор Димитров започна мача с пробив на 40 и успя да задържи аванса си до 6:4 в първия сет.

Проблемите за Гришо дойдоха след отпускане във втория сет. При 1:2 в полза на Щруф се стигна до пробив на 15 в негова полза. До края на този сет германеца демонстрира здрави нерви и спечели с 6:3.

Григор Димитров започна уверено в решителния сет и не даде точка на съперника си при началното си подаване. При 2:2 и сервиз на Гришо дойдоха неприятностите. Димитров спаси първите два брейк пойнта на своя противник. Петият му двоен фаул доведе до трети шанс за пробив на Щруф и той вече се възползва от него - 3:2. Германецът не трепна в следващия гейм и стигна до 4:2. Димитров се срина съвсем и даде следващия си сервис-гейм на 30, като в крайна сметка отстъпи с 2:6.  Сподели