Пред 96 290 зрители с изключителна защита "Старата госпожа" устиска 0:0 и с общ резултат 3:0 тържествува.

Най-чистото положение се откри пред Лео Меси след грешка на Джанлуиджи Буфон през второто полувреме, но аржентинският маестро не улучи опразнената врата.

"Барса", която се нуждаеше от поне три гола, бе спечелилa последните си 15 мача в Шампионската лига на "Ноу Камп" (50 вкарани гола, 7 допуснати). Всичките под ръководството на Луис Енрике. А нямаше загуба от септември 2013 г., записвайки 19 победи и 1 равенство. "Юве" пък бе спечелил всичките си континентални гостувания този сезон.

"Юве" потърси гол на чужд терен и силен изстрел на Игуаин профуча покрай сглобката в 13-ата минута. "Барселона" притисна съперника дълбоко в половината му и лошо отбита топка бе посрещната от Меси покрай далечния страничен стълб при най-добрата ситуация за домакините в 20-ата минута.

Аржентинецът все още търсеше първия си гол във вратата на Джанлуиджи Буфон, като го тества с рикоширал удар в 31-ата минута. Вратарят се справи, а при добавката Меси прати в аут. Игуаин издебна една ситуация в 38-ата минута, когато отклони подаване на първа греда, но Тер Щеген внимаваше.

За първи път "Барселона" не вкара гол през първото полувреме в домакинство от Шампионската лига този сезон. Неймар получи жълт картон точно преди почивката, което го вади от евентуален полуфинал.

Хуан Куадрадо опита да изненада Тер Щеген в началото на второто полувреме, но не сполучи. "Барса" отвърна с удар на Меси от дъгата, отбит в корнер. Златната възможност за домакините дойде в 67-ата минута, когато Буфон сбърка при корнер, като не изби добре. Топката бе върната на дузпата и Меси само трябваше да стреля точно, но прати над опразнената врата. "Ноу Камп" въздъхна с разочарование и две минути по-късно, когато сантиметри разделиха Серхи Роберто от гол по диагонала в горния ляв ъгъл, като топката не хвана фалца.

Обръчът се затягаше. Макс Алегри замени героя от първия мач Пауло Дибала със защитника Андреа Бардзали. Резервата Масчерано пропусна да засече центриране на Неймар на близката греда.

Буфон даде началото на контра на "Юве". "Старата госпожа" създаде може би най-чистото си положение, като Кедира предпочете да комбинира с Манджукич вместо да завърши сам и в крайна сметка стреля слабо в ръцете на вратаря. Домакините сякаш се умориха и италианците осъществиха няколко опасни атаки срещу разредената им защита.

Резервата Лемина бе пуснат да освежи играта на гостите. Към края Суарес и компания имахаа претенции за дузпа. Бускетс центрира отдясно в пеналта и обръщащият се с гръб към топката Сандро посрещна с ръка. Реферът логично подмина нахалните претенции на каталунците.

Така, "Ювентус" остана непробиваем и се присъединява към "Атлетико", "Реал" и "Монако" на полуфиналите, жребият за които е в петък от 13 ч.

"Старата госпожа" се класира за 7-и път сред най-добрите 4 в ШЛ - повече от всеки друг италиански тим.