Стеф Къри се отличи с 37 точки, 8 асистенции и 7 борби, Дреймънд Грийн добави 21 точки и 6 борби, а общо шестима баскетболисти завършиха с двуцифрен актив при успеха.

Гостите до голяма степен предрешиха мача още в първата четвърт, в която взеха аванс от 45:22 и до края не позволиха на съперника да ги доближи. Деймиън Лилард направи добър мач за "Портланд" с 34 точки, а резервата Ал-Фарук Амину допринесе с 25 точки, но това не беше достатъчно.

"Торонто" спечели със 118:93 срещу гостуващия "Милуоки" и поведе с 3:2 успеха в серията от първия кръг на Изток. Канадците взеха аванс от 51:32 още в средата на втората четвърт и до края контролираха срещата.

Норман Пауъл беше най-резултатен за победителите с 25 точки, Серж Ибака добави 19 точки, а Кайл Лаури се отличи с 16 точки и 10 асистенции. За гостите от "Милуоки" най-добър беше Янис Антетокунмпо с 30 точки и 9 борби.

"Атланта" изравни на 2:2 победи серията срещу "Вашингтон" след успех в собствената си зала със 111:101. Столичани направиха по-добър старт на мача и малко преди края на първата четвърт имаха преднина от 29:20, но постепенно домакините овладяха контрола върху срещата и на почивката се оттеглиха с преднина от 59:50. Последното изравняване дойде при 77:77 в края на третата четвърт, но със силни начални минути на последната част "Атланта" бързо дръпна с 89:81 и до края не допусна обрат.

Седем играчи на домакините завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен беше Пол Мислап с 19 точки, добавяйки 9 борби и 7 асистенции. Дуайт Хауърд се отличи с 16 точки и 15 борби за успеха. Брадли Бийл от столичани беше най-добър в мача с 32 точки, а Джон Уол допринесе с 22 точки и 10 асистенции, но това не беше достатъчно.