Това се случи след победа над "Борусия Мьонхенгладбах" със 7:6 след изпълнение на дузпи при равенство 1:1 в редовното време и продълженията.

Това е първият финал за "Айнтрахт" от 11 години насам, а съперник в него ще бъде победителят от мача между "Байерн Мюнхен" и "Борусия Дортмунд".

"Айнтрахт" доминираше изцяло в началото на срещата и Талеб Тавата изведе гостите напред в 15-та минута, когато преодоля стража Ян Зомер с топовен изстрел от близко разстояние.

Домакините, които бяха без осем основни футболисти поради контузии, обаче изравниха в добавеното време на първата част с гол на Йонас Хофман.

"Борусия" и "Айнтрахт" вкараха първите си шест дузпи, преди обаче Лукас Храдецки да отрази удари на Андреас Кристенсен и Джибрил Соу. Бранимир Хргота пък вкара за крайното 7:6.

"Айнтрахт" спечели последната си купа през 1988-а година, а през 2006-а отстъпи на "Байерн" във финала.