Пиронкова отстъпи в три сета - 3:6, 6:0, 4:6 на петата в схемата Луцие Шафаржова, предаде БТА.

Българката загуби първия сет с 3:6, но след това намери своя ритъм на игра и взе втория на нула.

Пиронкова продължи серията и в решителната трета част, като спечели първите два гейма, но след това допусна обрат до 2:3. В шестия гейм Пиронкова имаше предимство, но направи двойна грешка и загуби, като изостана с 2:4, което бе и ключовият момент за крайния изход от мача.

При 4:5 българката сервираше за оставане в срещата, но Шафаржова направи нов пробив и спечели победата. Поражението е пето за Пиронкова от шест мача срещу тази съперничка.

С участието си на четвъртфиналите в Нотингам българката си осигури 6175 долара от наградния фонд и 60 точки за ранглистата на УТА.