Сетовният шампион спечели 67-ия пол позишън в кариерата си, след като завъртя най-добра обиколка за 1:26.600 минути. До британеца ще стартира Кими Райконен (Финландия, "Ферари"), останал втори в квалификацията.

Трети и четвърти са Себастиан Фетел (Германия, "Ферари") и Валтери Ботас (Финландия, "Мерцедес").

С успеха в събота Хамилтън изравни 50-годишен рекорд на пистата "Силвърстоун", която може да счита за "домашна". Това е петият път, когато печели правото да стартира първи, което е правил досега само Джим Кларк, легенда на Великобритания в спорта.

Люис ще търси и четвърта поредна победа на това трасе в неделя, след като спечели последните три състезания на "Силвърстоун". Стартът е от 15 ч българско време.

В генералното класиране на Формула 1 Хамилтън е втори, изоставайки на 20 точки от Фетел.