С общ резултат 5:3 шампионите на България продължават в трети кръг, където ги чака победителят от дуела "Хонвед" (Унгария) - "Апоел Беер Шева" (Израел). Двата отбора играха късно в сряда своя реванш след 2:1 за израелците в първия мач.

"Лудогорец" допусна ранен гол в реванша - и отново вкара Серж Нюаджи, кошмар от първия двубой с попадение и асистенция. Бившият футболист на ЦСКА заби топката под гредата в 15-ата минута и настана напрежение - 0:1.

Отборът от Разград обаче събра сили и показа класата си, предвождан от бразилците Натанел, Вандерсон и Марселиньо. Левият бранител Натанел вкара в 41-вата минута за 1:1 и успокои отбора преди почивката. От психологическа гледна точка, това бе безценно попадение.

Вандерсон изравни общия резултат с гол в 55-ата минута и при 2:1 нещата вече изглеждаха много трудни за литовците. Само 140 секунди по-късно Клаудио Кешерю, румънският стрелец на "Лудогорец", направи 3:1 и извади мача от ръцете на гостите.

Домакините играеха със съвсем различно настроение от видяното преди седмица, а и в първите 30 минути на реванша. Пред вратата на гостите имаше още ситуации и се виждаше, че литовците нямат отговор.

Кешерю завърши отлична комбинация отдясно и отблизо вкара за 4:1 в 74-ата минута. С това всичко приключи.

Кошмарът от 2015-а, когато молдовският "Милсами" елиминира "Лудогорец" точно на този етап, бе заличен. А до един момент в тази вечер, силуетът му съвсем ясно се виждаше на терена в Разград.

А при отпадане, почти сигурно шампионите щяха да сменят треньора Георги Дерменджиев. Такива бяха индикациите преви втория двубой с "Жалгирис".

Какво и как щеше да се случи... Няма да разберем. "Лудогорец" е в третия рунд на Шампионската лига.