След ремито обаче "Юнайтед" отново е на върха в класирането при равенство в точките с градския съперник "Сити", но по-добра голова разлика.

Ерик Максим Чупо-Мотинг даде аванс на "Стоук" в 43-та минута, когато засече центриране на Маме Диуф, но "Юнайтед" изравни в добавеното време. Неманя Матич посрещна топката на близка греда при центриране от корнер и я отклони, а тя попадна на главата на Маркъс Рашфорд и той се разписа за 1:1.

Гостите от Манчестър поведоха с 2:1 в 58-та минута, след като Ромелу Лукаку овладя топката зад защитата на "Стоук" и преодоля вратаря Джак Бътланд от втория опит, но домакините изравниха за крайното 2:2 само пет минути по-късно. Точен отново беше Чупо-Мотинг, който засече центриране на Джердан Шакири на далечна греда.

Равенството изпрати "Стоук" на десето място с актив от пет точки след четири кръга.