1
"Барселона" отнесе "Еспаньол" с 5:0 в третия кръг на испанското първенство, а каталунското дерби бе белязано и с почит към жертвите от атентатите в града.

Часове след изненадващото 1:1 на "Реал" в Мадрид срещу "Леванте", големият съперник нямаше как да сбърка в ранните размени на удари по пътя към титлата.

"Барса" превключи на режим "Лео Меси" - аржентинецът наниза хеттрик между 26-а и 67-а минути. През второто полувреме в атака се появи и Усман Дембеле, който е вторият най-скъп футболист в света (привлечен за 130 милиона евро от "Борусия"-Дортмунд).

В края Жерар Пике и Луис Суарес довършиха наказателната акция срещу градския опонент.

"Барса" е единственият отбор с пълен актив след 3 рунда - 9 точки и 9:0 голова разлика, все още без инкасиран гол. И вече е с пет точки пред "Реал", който се препъва с реми за втори път.

Пет от попаденията са на Меси. Това бе хеттрик №38 на Лео за клуба. В другите мачове от събота: "Реал" - "Леванте" 1:1, "Валенсия" - "Атлетико" 0:0, "Севиля" - "Ейбар" 3:0.

Сподели

ЛАЙФ Как да изглеждаме перфектно по бански на снимки
Искаш да се снимаш по бански или бельо, но се чувстваш дискомфортно? Ето няколко съвета, които гарантират, че ще изглеждаш перфектно на снимките.
И Хайди Клум (44) се появи гола в Инстаграм Модели за силни и романтични жени от ”Фенди”