Домакините обърнаха двубоя изцяло, след като през първата част губеха с 0:1.

Домакините започнаха устремно и още в третата минута Дуде Ндонгала преодоля двама защитници на съперника, излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Четири минути по-късно тъмнокожият нападател на "канарчетата" падна в наказателното поле на гостите след съприкосновение с Милош Цветкович.

"Жълто-черните" поискаха дузпа, но реферът Волен Чинков прецени, че няма основания да отсъди такава. В 14-ата минута пловдивчани разиграха хубава комбинация, при която Тодор Неделев изведе на удобна позиция Дуде Ндонгала, последва изстрел, но вратарят на софиянци Александър Любенов хвана топката. Две минути по-късно Фернандо Виана прати топката в аут след изстрел с глава.

Футболистите на "Левски" застрашиха вратата на домакините чак в 22-ата минута. Тогава Жуниор Мапуку преодоля Серкан Юсеин, подаде успоредно на голлинията, но Иван Чворович хвана топката. Две минути по-късно Филипе Бризола получи топката след пас на Тодор Неделев, последва изстрел, но Александър Любенов улови без проблеми.

В 26-ата минута гостите поведоха в резултата. Габриел Обертан подаде на Давид Яблонски, който от чиста позиция откри бе точен за 0:1. Шест минути по-късно след атака на Роман Прохазка "сините" поискаха дузпа за игра с ръка на Цветомир Панов в наказателното поле, но реферът прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

В 34-ата минута Тодор Неделев стреля отдалеч, но Александър Любенов хвана топката. В 41-ата минута Габриел Обертан преодоля защитата на домакините, подаде на Милош Цветкович от "Левски" и той стреля, но Иван Чворович изби. Две минути по-късно пред Милош Цветкович центрира към съотборника си Жуниор Мапуку, който с глава прати коженото кълбо в аут от непосредствена близост.

Домакините опитаха натиск през втората част. В 56-ата минута Тодор Неделев подаде на Филипе Бризола, който обаче стреля неточно. В 60-ата минута играта бе спряна за няколко минути, след като феновете на домакините метнаха бомбички и димки по терена.

Домакините изравниха в 64-ата минута чрез Тодор Неделев. Халфът стреля от 25 метра, Александър Любенов не се намеси убедително и топката влезе във вратата му за 1:1. След гола радостен фен на домакините влезе на терена, но полицаите го хванаха и изведоха навън.

"Левскарите" реагираха веднага и две минути по-късно Габриел Обертан след хубав пробив стреля в грeдата. В 77-ата минута "канарчетата" отбелязаха втори гол. Лазар Марин центрира, топката попадна във Фернандо Виана, който подаде на Лъчезар Балтанов, след чийто изстрел топката влезе във вратата на гостите за 2:1.

Във втората минута на даденото от съдията петминутно продължение на срещата Димитър Пиргов стреля с глава, но Иван Чворович хвана топката.

Така "жълто-черните" спечелиха трите точки и нанесоха първо поражение на "сините" под ръководството на Делио Роси.