"Баварците" водеха с 2:0 след първото полувреме, но през втората част след неубедителни намеси на Свен Улрайх се стигна до изненадата.

В 32-ата минута Роберт Левандовски бе съборен от защитник в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Гостите бурно оспорваха това решение, но в крайна сметка Лева бе точен за 1:0.

В 42-ата минута Ариен Робен отбеляза втори гол за домакините, но с голяма доза късмет. Холандецът отправи силен удар, а топката се отби в Рафиня през да спре в мрежата.

След подновяването на играта ситуацията на терена не се промени. "Байерн" бе по-активния тим. В 56-ата минута "Волфсбург" се върна в мача. Арнолд стреля от фаул от близо 30 метра, но Свен Улрайх направи изключително слаба намеса и резултата бе намален.

"Байерн" реагира веднага и създаде няколко отлични положения, които бяха пропуснати от Мюлер, Робен и Рибери. В 83-ата минута "Волфсбург" изравни резултата. Паул Верхаах центрира отдясно и Даниел Дидави с глава направи 2:2.

До края "Байерн" опита да стигне до успеха, но не създаде нищо интересно.