След шест кръга в първенството, шампионът има 18 точки и голова разлика 18:3. И още нещо - има в редиците си Паоло Дибала.

Аржентинецът наниза първия и последния голове в дербито, като вече е с 10 попадения в 6 рунда. Феноменален старт на сезона за човека, когото сам Лео Меси посочи за свой наследник в националния тим.

Дибала откри още в 16-ата минута, а в 24-ата Даниеле Басели от "Торино" бе отстранен след два жълти картона. В 40-ата минута Миралем Пянич удвои, а след почивката вкараха Алекс Сандро и пак Дибала, в последните секунди.

Куриозно, този стопроцентов "Юве" не води в класирането. "Наполи" измъкна 3:2 като гост на новака СПАЛ и също има 18 точки, но головата разлика на южняците е 22:5 и стига за първото място.

Трети е "Интер" с 13 т., "Рома" има 12, но и двата тима са с по един мач по-малко от лидерите.