Заради наказание от Дисциплинарната комисия на БФС, домакините бяха без право да пуснат публика на трибуните на тренировъчния комплекс в Коматево.

Така - малко сиво и тъжно, започна този традиционно толкова зрелищен и емоционален мач. На терена "Ботев" бе господар, а новото попълнение Густаво Афонсо даде тон - 1:0 след великолепен извеждащ пас на Тодор Неделев още в 13-ата минута.

Ветеранът Йордан Минев изчисти топката от голлинията след корнер в средата на първото полувреме, но това се оказа и единствената голяма опасност за вратата на домакините.

През второто "Ботев" получи дузпа в 51-вата минута и Неделев не пропусна да удвои. Двадесет минути преди края капитанът на "Локо" Ванчо Траянов направи второ нарушение за жълт картон и остави отбора с 10 души.

Крилото Дуде Ндонгала довърши големия съперник с удар по диагонала 11 минути преди края.

За "канарчетата" победата е втора у дома срещу силен съперник поред - преди две седмици бе повален "Левски". Тя позволи на "Ботев" да прескочи "Локо" в класирането и да се качи на седмо място с 11 т.

Толкова имат и "черно-белите", но вече изостават в преките двубои, а и в головата разлика.