1
Лионел Меси вкара хеттрик, а Аржентина мина с 3:1 през Еквадор, за да се класира за Мондиал 2018, хващайки последния влак.

Пълният със звезди тим на гостите имаше нужда само от победа, за да е в играта за класиране поне на бараж. Но още в първата минута Ромарио Ибара откри за Еквадор - пълен шок за Аржентина.

Тогава се намеси Лео Меси.

В 11-ата минута той размени пасове с Анхел ди Мария и изравни, пускайки топката под вратаря. Седем минути по-късно прати снаряд под гредата за 1:2 и успокои нацията, която отправяше горещи молитви. Апотеоз на тази нощ, принадлежаща на гения, бе третият гол - с прехвърлящ удар в 62-ата минута за 1:3.

"Добър като Господ", написа аржентинският в. "Оле" за фамозния номер 10, който сам добута куцукащия отбор на първенството в Русия.

Победата даде на Аржентина 28 точки, напълно достатъчни за трето място в група КОНМЕБОЛ и класиране директно на Световното първенство.

Бразилия нямаше милост и удари с 3:0 Чили, въпреки че отдавна имаше място на Мондиала. Чилийците - двукратни поредни шампиони на Копа Америка и финалисти от Купата на конфередациите 2017, отпадат дори от плейоф.

Там отиде Перу, който направи 1:1 у дома с Колумбия. Тимът ще срещне Нова Зеландия в два мача през ноември.

Уругвай разби Боливия с 4:1 и придружава Бразилия, Аржентина и Колумбия в директните квоти.

Глупостта на вечерта сътвори Парагвай, който загуби у дома от Венецуела с 0:1, въпреки че гостите бяха отпаднали. Победа пращаше парагвайците на бараж вместо Перу.