"Торпедо" vs "Текстильщик": футбол, который не нужен?

Коментатор в Русия стана световен хит, след като напусна мястото 24 минути преди края заради скандално съдийско решение.

Куриозът се разигра на мач от трета руска дивизия между "Торпедо" (Владимир) и "Текстилчик" при резултат 1:1.

В 66-ата минута нападател на домакините бе съборен от вратаря на гостите в наказателното поле и коментаторът Владимир Николовский изрева в ефир: "Дузпа! Това е дузпа!".

Но съдията Пьотр Мирошиненко извади нарушението отвън и даде пряк свободен удар. Николовский крещя и нарече решението "позор за руския футбол". След което при изпълнението на фаула защитник на гостите игра с две ръце в наказателното поле, но дузпа пак нямаше.

"Позор", крещеше коментаторът, след което хлопна вратата на кабинката, а последното, чуто в ефир, бе: "Гледайте си футбол без коментар!".

Пред в. "Комсомолская правда" Николовский каза, че не съжалява за действията си.