Сребърната медалистка от преследването на Световното първенство през 2016-а спечели четвъртата победа в кариерата си.

27-годишната италианка триумфира в индивидуалната дисциплина на 15 километра в Руполдинг, което е първи неин успех от две години насам.

Тя свали всички 20 мишени и завърши и с време 41.29.0 минути.

Втора остана Кайса Макарайнен, която пропусна да вземе първа победа през сезона на рождения си ден.

Финландката направи грешка в първата си стрелба на легнал и завърши на 12,7 секунди зад победителката.

Истинската сензация обаче беше третото място и тя дойде отново чрез късен стартов номер, както вчера при мъжете.

Канадката Розана Кроуфорд стъпи за първи път на подиума в старт от Световната купа и събра повече овации дори от победителката.

Тя свали всички мишени и с добро ски-бягане донесе едно от най-добрите постижения за страната си в биатлона. Изоставането й от Вирер на финала е 21,2 секунди.

Най-добрият й резултат в кариерата до момента беше четвърто място през 2014 година.

Шестицата допълниха Юлия Джима (Украйна), Валя Семеренко (Украйна) и Дария Домрачова (Беларус).

Анастасия Кузмина от Словакия, която доминираше последните стартове, финишира едва девета с три наказателни минути.

Българската чест бе спасена от добрия старт на Емилия Йорданова.

С две наказателни минути тя завърши 49-а с изоставане от 4:04.3.

С четири грешки Даниела Кадева 90-а, а със седем Десислава Стоянова - 98-а. Състезанието завършиха 99 биатлонистки.