Григор Димитров - Андрей Рубльов 6:3, 4:6, 6:4, 6:4

6:4 - Гейм, сет и мач. Григор трябваше да спасява две точки за пробив, но се справи и спечели срещата след 3 часа и 58 минути.

5:4 - Рубльов отвърна на удара, като и той спечели подаването си на нула. Следва най-важният гейм за Григор в мача.

5:3 - Григор затвърди пробива, като спечели подаването си на нула. Вече е на един гейм от победата в мача.

ПРОБИВ! 4:3 - Страхотно изигран гейм за Григор и пробив за българина в много важен момент от сета.

3:3 - Две двойни грешки на Григор предоставиха два шанса за пробив на руснака. Димитров ги спаси, но последва 15-ата му двойна грешка. Гришо се справи и с това, за да спечели подаването си.

2:3 - Три двойни грешки на Рубльов предоставиха възможност за пробив на Григор Димитров.Българинът не успя да се възползва от това и загуби гейма.

2:2 - Четвъртият гейм бе доста по-бърз от предния, като Григор го спечели без особени затруднения на 15.

1:2 - Геймът се проточи, защото Рубльов трябваше да смени скъсалите се връзки на обувките му. След паузата Григор имаше точка за пробив, която пропиля и руснакът спечели подаването си.

1:1 - Григор спечели подаването си на 15., а градусите в Мелбърн продължават да са 42.

0:1 - Рубльов започна четвъртия сет с трудно спечелен сервис гейм. Заради двойните си грешки трябваше да спасява точка за пробив на Григор.

Начало на четвърти сет

6:4 - Григор спечели подаването си драматично и поведе с 2:1 сета с навлизането на двубоя в третия му час.

ПРОБИВ! 5:4 - Втори пореден пробив в полза на Григор. Родният тенисист се възползва от двойните грешки на Рубльов и ще сервира за спечелването на третия сет.

4:4 - Григор допусна изравняване от 40:0, но все пак спечели подаването и затвърди пробива.

ПРОБИВ! 3:4 - Григор показа защо е №3 в света и мигновено върна пробива. При 40:30 в негова полза спечели важно обжалване на съдийско решение, което му помогна да се върне в сета.

ПРОБИВ! 2:4 - Неприятно, Рубльов стига до пробив в шестия гейм.

2:3 - Гейм на 30 в полза на Рубльов под изпепеляващото австралийско слънце.

2:2 - Убедителен гейм на нула в полза на Григор Димитров.

1:2 - Жалко, Григор имаше три точки за пробив, но не успя да се възползва и Рубльов спечели подаването си.

1:1 - Григор печели подаването си на 30. Жегата в Мелбърн продължава да е убийствена. Температурата е 42 градуса.

0:1 - Третият сет започна с гейм на 30 в полза на Рубльов.

Начало на трети сет

ПРОБИВ! 4:6 - Геймът започна с две двойни грешки на Григор. Българинът все пак обърна до 40:30, но впоследствие изпусна контрола върху гейма и допусна пробив.

4:5 - Рубльов затвърди пробива си с бърз гейм на 15. Григор ще сервира за оставане в сета.

ПРОБИВ! 4:4 - Рубльов връща пробива. Григор спаси две точка за пробив на руснака, но в последствие му предостави нов шанс и 20-годишният тенисист се възползва.

4:3 - Гейм на 30 в полза на Рубльов. Руснакът изглежда доста по-затруднен от австралийската жега в сравнение с Григор.

4:2 - Играта на Григор във втория сет определено се подобри. Печели подаванията си далеч по-лесно.

3:2 - Руснакът отговори, като спечели подаването си на 15. Температурата в Мелбърн е 42 градуса.

3:1 - Гришо успя да затвърди пробива си по най-убедителния начин - с гейм на нула.

ПРОБИВ! 2:1 - Страхотен гейм от страна на Григор. Българинът получи две точки за пробив, които пропиля, но впоследствие си спечели трети шанс и не сгреши.

1:1 - Гришо отговори на руснака, като спечели и своето подаване на 15, с което изравни резултата във втория сет.

0:1 - Вторият сет започна с бърз гейм на 15 в полза на 20-годишният руснак.

Начало на втори сет

6:3 - Григор спечели гейма на 30, с което взе и първия сет в мача за 38 минути.

ПРОБИВ! 5:3 - Геймът започна с 30:0 в полза на Рубльов, но две двойни грешки помогнаха на Григор да стигне до така важния обрат. Българинът ще сервира за спечелването на сета.

4:3 - Гейм на 30 в полза на Гришо. Проблемите за българина идват от ниския процент вкаран първи сервис.

3:3 - Гейм на нула, започнал с първи ас в двубоя в сметката на руснака.

3:2 - Рубльов имаше две точки за пробив, но Димитров успя да ги спаси и да обърне развоя на гейма.

ПРОБИВ! 2:2 - Три непредизвикани грешки на Рубльов предоставиха две точки за пробив в полза на българина. Григор се възползва от втория си шанс и изравни резултата в първия сет.

1:2 - Григор печели първия си гейм под силното австралийско слънце.

0:2 - Рубльов успя да затвърди пробива си с гейм на 15.

ПРОБИВ! 0:1 - Срещата започна ужасяващо за Григор - с три точки за пробив в полза на руснака. Българинът спаси първите два шанса, но все пак загуби гейма.

Начало на първи сет

Температурите в Мелбърн достигнаха ужасяващите 42 градуса.

Димитров и Рубльов са се срещали само веднъж до този момент. Това се случи в последното издание на US Open, а 20-годишният руснак победи със 7:5, 7:6, 6:3.

Победителят от двубоя ще се изправи срещу някой измежду Ник Кирьос (Австрали) и Жо-Вилфред Цонга (Франция) в четвъртия кръг.

Мачът между Григор Димитров и Андрей Рубльов може да наблюдавате по Евроспорт и ТУК!