Той постигна рутинна победа с 6:2, 6:3, 6:3 над испанеца Алберт Рамос-Винолас.

Джокович не бе особено затруднен от 21-вия в световната ранглиста, но проблемите за сърбина бяха здравословни, тъй като на няколко пъти физиотерапевт трябваше да масажира тялото на бившия номер 1 в света по време на мача.

Въпреки болките си в кръста Джокович показа солидна игра и добра концентрация, като не загуби сервиса си нито веднъж, а общо пет пъти проби подаването на испанеца.

Неочаквано лесна победа пък постигна чехът Томаш Бердих, който се наложи с 6:3, 6:3, 6:2 над аржентинеца Хуан Мартин дел

Бердих показа отлична игра още от началото на мача и с мощни удари и бомбен сервис не даде никакви шансове на Дел Потро.

Така Бердих си осигури 10-о класиране за осминафиналите в Мелбърн, където ще срещне италианеца Фабио Фонини.

Съперник на Джокович за място на четвъртфиналите ще бъде кореецът Хьон Чун, който по-рано днес отстрани след 5-сетова битка четвъртия в основната схема Александър Зверев (Германия).