Хората на Антонио Конте победиха много лесно "Брайтън" във 24-ия кръг на Висшата лига като гост с 4:0, изненадващо за мнозина.

Голеадата започна още в самото начало на срещата, а тонът бе поставен от най-класният играч на терена - Еден Азар.

Белгиецът откри още в третата минута след груба грешка на Дейл Стивънс. Трябваха още само три минути на гостите, за да вкарат още веднъж.

Вилиан се разписа след изключително красива комбинация на няколко играчи. Асистенцията бе на Мичи Батшуай.

Азар ознаменува добрата си игра с гол и в 77-а минута. Той получи от Вилиан, влезе навътре и не остави шанс на отбраната и вратаря.

Крайното 4:0 бе оформено от Виктор Моузес. Крилото бе изведено по добър начин от Чарли Мусонда зад защитата и вкара сам срещу вратаря.

С победата си "Челси" събра 50 точки, но остава на третата позиция.  "Брайтън" е 16-и с 23 точки.