С 11-ия си успех в кампанията самоковци останаха на върха на класирането с 25 точки.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров до голяма степен предрешиха мача още след първата четвърт, в която взеха аванс от 20 точки.

Травис Тейлър се отличи с 22 точки и 9 борби за гостите, а Дерек Райт добави 21 точки.

За домакините, които са предпоследни в подреждането само с три успеха в 13 срещи, най-добър беше Стоян Петков с 24 точки и и 8 борби.

"Балкан" излезе на второ място с 23 точки, след като постигна десета победа за сезона след 92:67 (28:20, 27:14, 20:18, 17:15) над домакина "Берое".

Христо Захариев блесна с "трипъл-дабъл" с 20 точки, 11 борби и 10 асистенции, а Игор Кесар беше най-резултатен за ботевградчани с 26 точки.

Александър Янев беше най-добър за старозагорци със 17 точки и 14 борби.

"Академик Бултекс" нямаше особени проблеми срещу гостуващия "Черно море Тича" и след успеха с 88:66 (21:17, 20:15, 21:17, 26:17) също събра 23 точки и се изкачи на третото място.

Айзия Юмипиг беше най-добър за пловдивчани с 28 точки, а с 25 точки допринесе Мартин Дурчев.

За гостите от Варна с 23 точки и 11 борби се отличи Симеон Илиев.

"Спартак Плевен" постигна първата си победа от началото на сезона след 111:71 (31:29, 26:9, 31:20, 23:13) срещу гостуващия "Академик".

Интригата в срещата се поддържаше само в първата четвърт, след което домакините направиха серия от 24:3 и малко преди почивката дръпнаха с 55:32, а до края нямаха проблеми.

Владимир Крисевич наниза 26 точки за плевенчани, а Константин Коев допринесе с 21 точки и 9 борби.

За "Академик" с 18 точки най-резултатен беше Иван Алипиев.