Драмата беше пълна и във втори пореден мач на централния корт всичко трябваше да се реши с решителен тайбрек. Този път обаче атмосферата бе различна, тъй като на корта бе един от любимците на родната публика.

Троицки бе подкрепян бурно през целия мач и най-вече в решителния сет, когато бе най-напечено. Качеството на двубоя бе много високо, а като интрига и зрелище може да се каже, че бе №1 на турнира до момента.

В първия сет пробиви нямаше, въпреки че възможности и за двамата не липсваха. Троицки взе тайбрека след минипробив при 4:3 точки. Във втората част на корта имаше един тенисист и неговото име бе Денис Истомин. Узбекът загуби първия гейм и след това му даде само девет точки в следващите шест.

В решителният сет си размениха по един ранен пробив, а след това до тайбрека бяха безгришни на сервис. В него обаче Трицки яхна вълната и със страхотна защита поведе с 6:2. Допусна три поредни точки, но триумфира при сервис на Истомин.

Така в следващия кръг ще срещне победителя от срещата между Стан Вавринка и Мартин Клижан.