Той е първият българин с попадение в първенството на страната, а това е и шестата държава, в която Бербатов се разписва в кариерата си.

Голът обаче не се оказа "златен" за неговия отбор "Керала Бластърс", който не успя да спечели като гост на "Атлетико Колката" - 2:2.

Победата бе жизненоважна за влизане в зоната на плейофите, а точката оставя вратата открехната, но надеждите намаляват при само три оставащи кръга. "Керала" е на пето място с 21 точки от 15 двубоя, а четвъртият "Джамшедпур" има 22, но с мач по-малко. А и шестият "Гоа" не е извън играта - с 20 пункта от 12 изиграни срещи.

Първите четири тима след 18-те рунда отиват на плейофи.

Бербатов вкара за 1:2 в 55-ата минута с хубав удар от 25 метра, посрещайки от въздуха топката. Попадението даде аванс на отбора му, но не стигна, след като домакините изравниха 20 минути преди края.

Това бе първи гол за Димитър в Индия в седмия му мач, а десет минути преди края той бе заменен.