1
Носителят на три титли от Големия шлем Стан Вавринка стартира с трудна победа участието си на турнира от сериите АТП 250 София Оупън.

В двубой от втория кръг водачът в основната схема се наложи с 2:1 сета (4:6, 6:2, 6:3) над словака Мартин Клижан, като срещата продължи малко над два часа.

Вавринка влезе лошо в мача, който бе първи за него след отпадането му във втория кръг на Откритото първенство на Австралия и това позволи на Клижан да спечели откриващия сет.

Решителен се оказа седмия гейм, в който словакът направи пробив на 0.

В третия гейм на втория сет, при 1:1 гейма, Клижан получи точка за пробив, но тя бе отразена от Вавринка. Това се оказа повратен момент в мача, тъй като след него швейцарецът заигра много по-добре, докато грешките в играта на Клижан зачестиха.

Вавринка реализира първия си пробив в мача в четвъртия гейм на втория сет, а в осмия направи още един, за да затвори сета.

В третия сет Вавринка отново реализира ранен пробив и след 6:3 гейма спечели мач.

В четвъртфиналите, които са в петък, Вавринка ще играе в първия мач от вечерната сесия срещу сърбина Виктор Троицки, който по-рано днес победи Денис Истомин.

"Арена Армеец" отбеляза рекордна посещаемост на турнира по време на мача на Вавринка и публиката в по-голяма степен бе на негова страна.

Не липсваха обаче и привърженици на Клижан.

"Много бе приятно, имах голяма подкрепа и искам да благодаря на всички, които дойдоха. Това беше труден мач, тъй като той имаше няколко мача и познаваше по-добре корта. Исках да се концентрирам върху играта си, да бъда агресивен и това се получи.

Утре ме очаква тежък мач срещу Троицки, знам, че той се радва на голяма подкрепа тук, така че ще се опитам да си почина и да се приготвя добре за утрешната среща", каза Вавринка след срещата.

Другите резултати от днес на сингъл:

Максимилиан Мартерер (Германия) - Жоао Соуса (Португалия) 2:0 (7:5, 7:6)

Андреас Сепи (Италия) - Жил Мюлер (Люксембург) 1:2 (6:4, 6:7, 6:7)

Мариус Копил (Румъния) - Блаз Кавчич (Босна и Херцеговина) 2:0 (6:2, 6:2)

Денис Истомин (Узбекистан) - Виктор Троицки (Сърбия) 1:2 (6:7, 6:1, 6:7)

Маркос Багдатис (Кипър) - Адриан Манарино (Франция) 2:1 (6:7, 6:3, 6:1)

Сподели

ЛАЙФ Как да изглеждаме перфектно по бански на снимки
Искаш да се снимаш по бански или бельо, но се чувстваш дискомфортно? Ето няколко съвета, които гарантират, че ще изглеждаш перфектно на снимките.
И Хайди Клум (44) се появи гола в Инстаграм Модели за силни и романтични жени от ”Фенди”