Башич надигра германеца Максимилиан Мартерер в оспорван мач с 2:1 )6:4, 4:6, 6:3) за час и 44 минути игра.

В спор за място на финала босненецът ще срещне водача в схемата Стан Вавринка, който по-рано се наложи над Виктор Троицки (Събрия) с 2:0 (6:1, 7:6).

Башич започна по-агресивно и успя да спечели първия сет с 6:4, след като проби подаването на съперника в десетия гейм. Във втория ролите се размениха и след пробив още в първия гейм, Мартерер успя да надделее с 6:4.

В решителния трети сет двамата печелеха сервис геймовете си до осмия, в който Башич направи пробив.

"И двамата не играхме добре в първите два сета, битката беше по-скоро психологическа. Но в третия сет успях да сервирам добре и стигнах до победата. Имах малко повече късмет днес. С нетърпение очаквам утрешния мач срещу Вавринка. Това ще бъде вторият ми полуфинал на АТП.

Вавринка е един от най-добрите тенисисти и за мен ще бъде чест да играя срещу него", коментира Башич след мача.

В програмата за утре в първия полуфинал ще се срещнат Мариус Копил (Румъния) и Йозеф Ковалик (Словакия) в 14 часа, а не преди 18 часа е вторият полуфинал между Вавринка и Башич.