Това бе първа победа за "нероадзурите" през календарната година.

Последният им успех бе на 3 декември с 5:0 срещу "Киево". От тогава "Интер" записа шест равенства и две загуба, като отпадна и от турнира за Купата на Италия.

Успехът за домакините не дойде никак лесно, а гостите от Болоня завършиха срещата с 9 човека.

Срещата започна ударно за "Интер". Не бяха изминали и две минути, когато Марсело Брозович центрира прострелно в наказателното поле и Едер откри резултата.

В 25-та минута Миранда не изчисти добре топката, Родриго Паласио я овладя, нахлу в наказателното поле и наказа бившия си тим, за да изравни резултата.

"Интер" бе по-активният тим на терена и имаше уникален шанс да поведе в 47-та минута, но нещата си дойдоха по местата в 63-та минута.

19-годишният Ян Карамо преодоля двама противникови играчи и вкара страхотен гол от далечна дистанция, с което донесе жадувания успех на тима си.

До краяна двубоя Ибрахима Мбайе и Адам Масина получиха червени картони заради изключително груби влизания в краката на играчи на домакините.

С победата "Интер" изпревари "Лацио" и зае третото място в класирането с актив от 48 точки.