"Гражданите" продължиха страхотното си представяне от началото на сезона. След като почти сигурно си осигуриха титлата в Англия 11 кръга преди края, момчетата на Пеп Гуардиола пренесоха добрата си игра и в Шампионската лига.

Категоричната победа, която "Сити" постигна в Швейцария, тотално обезсмисли реванша на 7 март в Манчестър, като "гражданите" спокойно могат да мислят за следващата фаза.

Въпреки убедителния резултат, домакините от "Базел" имаха своите възможности за гол, но ги пропиляха. Двата тима изиграха двуостър мач, но в решаващите моменти класата на английския тим си казваше думата.

Гостите въобще не се церемониха, като решиха развоя на сблъсъка след 23 минути игра, когато резултатът вече бе 3:0.

Всичко започна в 14-та минута, когато Кевин Де Бройне центрира от корнер, а Илкай Гюндоган засече топката с глава и я прати във вратата на домакините.

Това бе 19-а асистенция на белгиеца от началото на сезона.

Само четири минути по-късно Де Бройне пусна поредния си страхотен пас към Рахийм Стърлинг. Английският национал центрира в наказателното поле, където Бернардо Силва овладя и удвои резултата.

В 23-та минута Серхио Агуеро изненада вратаря на домакините с далечен удар, с което направи резултата класически.

В началото на втората част, гостите вкараха и своя четвърти гол.

Серхио Агуеро подаде към Илкай Гюндоган, който с техничен удар от границата на наказателното поле оформи крайния резултат.

До края на срещата "Сити" намали оборотите, пестейки сили за идващите срещи в натоварения им сезон, в който те се състезават на четири фронта.