Тимът на Стамен Белчев обаче стигна до късен гол в 86-а минута, с който победи "Етър" на "Българска армия" с 2:1 в мач от 24-ия кръг на Първа лига.

"Червените" играха много слабо в двубой, който се очакваше да вземат без особени проблеми.

Великотърновци се представиха вдъхновено и създадоха достатъчно ситуации дори да спечелят мача, но не ги реализираха.

Освен това те прекъснаха серия на ЦСКА от седем поредни мача без допуснат гол. Столичани за последно инкасираха в първенството при равенството 1:1 с "Ботев" на "Армията" в средата на ноември.

Ключа за победата на "червените" отново се оказа Фернандо Каранга. Бразилецът вкара 21-ия си гол в шампионата и подаде за още един.

Срещата започна с разменени опасни атаки.

В 23-а минута Стойчо Атанасов опита удар, но топката се озова в Каранга. Нападателят овладя добре и реализира за 1:0.

Шест минути по-късно вратарят на домакините Черниаускас трябваше да се намесва брилянтно след удар на Пехливанов.

"Етър" изравни с фантастичен гол три минути преди каря на полувремето. Аласана Мане вкара с неспасяем шут от границата на наказателното поле. В хода на атаката Георги Сърмов игра с ръка, но Стефан Апостолов не забеляза това.

След час игра Атанасов пак създаде смут в наказателното поле на гостите. Негово центриране бе насочено към вратата и Иванов трябваше да се намесва.

ЦСКА изцяло взе инициативата през втората част, но трудно достигаше до изгодни ситуации пред противниковата врата.

В 77-а минута Кирил Десподов също пропусна.

В 81-а Черниаускас пак трябваше да се намесва. Този път след силен шут на Георги Сърмов. Стражът имаше късмет, че топката бе в неговия обсег.

В 86-а минута обаче ЦСКА стигна до победен гол. Резервата Рафаел Енрике се възпoлзва от асистенциия на Фернандо Каранга, който го изведе.

ЦСКА вече има 57 точки и е на три зад "Лудогорец". "Етър" е 13-и с 20 точки.