Хората на Арсен Венгер изиграха много силен мач на "Сан Сиро" и победиха "Милан" с 2:0 в първи осминафинален мач от гвоздея в програмата на Лига Европа.

"Артилеристите" се възползваха от множеството грешки в отбраната на "росонерите", които са необичайни предвид силното им представяне в последните седмици.

В 14-а минута Хенрик Мхитарян разстреля Джиджи Донарума със силен изстрел, дошъл след хубава асистенция на Месут Йозил.

В продължението на първото полувреме арменецът пропусна да вкара идентичен гол, след като нацели горната греда.

В четвъртата минута от добавеното време обаче грешка нямаше. Аарън Рамзи получи от Йозил и залъга Донарума преди да вкара в опразнената врата за 2:0.

През втората част "росонерите" натиснаха, но опитите им бяха твърде анемични и само вбесиха Рино Гатузо.