"Гражданите" спечелиха с 2:0, а в герой се превърна Давид Силва, който за пореден път превъзмогна личните си проблеми и игра страхотно.

Попаденията паднаха в 10-а и 50-а минута след фантастични комбинации, които станаха маркови за селекцията на Пеп Гуардиола.

Първо след многоходова контраатака и комбинация между Габриел Жезус, Рахийм Стърлинг и Силва. Английският национал центрира към испанския и той без проблем засече, въпреки че около него имаше петима в червено-бели екипи.

Вторият гол дойде след асистенция на Жезус, който ознаменува силната си игра. Силва вече има седем гола в първенството през насоящия сезон. Само през 2014-15 г. вкара повече - 12.

"Стоук" имаше своите шансове. През първото полувреме удар на Баду Ндиайе се отклони от Фернандиньо и мина на сантиметри от гредата. През втората част Бруно Мартинс Инди прати топката над вратата от чиста позиция при 0:2.

"Сити" обаче доминираше цялата среща и изпусна не малко изгодни шансове. Само Рахийм Стърлинг на два пъти пропиля възможности сам срещу вратаря, както му се случва не рядко през този сезон.

С победата си "Сити" събра 81 точки и отново дръпна с 16 на градския съперник "Юнайтед". "Стоук" остава в зоната на изпадащите, на 18-о място с 26 точки. Само че на една от спасителния бряг.

До края на шампионата остават осем мача, а "Сити" има да играе с "Юнайтед" и "Тотнъм" от отборите в топ 6.

Сега "гражданите" могат да се отдадат на заслужена почивка, тъй като следващият им мач е чак на 31 март - гостуване на "Евертън".