"Селесао" пристигна на стадион "Лужники" в Москва без контузената си звезда Неймар, но въпреки това доминираше през цялата среща и заслужено стигна до убедителния успех.

Гостите заиграха по-активно още от началния съдийски сигнал, но Габриел Жезус, Каземиро и Коутиньо се отчетоха с пропуски.

Русия също имаше едно добро полужение през първата част, но то бе пропиляно от Роман Зобнин.

Бразилия се втурна в атака от началото на второто полувреме, като нападателите на тима се отчетоха с няколко пропуска от стопроцентови ситуации.

Така се стигна до 53-та минута, когато Вилиан центрира, ударът на Тиаго Силва с глава бе отбит от вратаря, но Жоао Миранда отбеляза при добавката.

Атаките на "Селесао" продължиха, а в 60-та минута Паулиньо бе фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана съотборникът му от "Барселона" - Филипе Коутиньо, който бе точен за 2:0.

По-малко от пет минути по-късно, Паулиньо засече прекрасно центриране на Вилиан и покачи на 3:0.

До края на двубоя Бразилия продължи с атаките, но не стигна до нови попадения.

По-малко от три месеца преди началото на Световното първенство ясно се видя, че тимът на Русия е доста далеч от класата на водещите отбори.