"Червените" взеха реванш за драматичната загуба вчера и изравниха победите на 1:1. Играе се до 3 победи от 5 мача.

Следващите два мача от серията са в четвъртък и петък (29 и 30 март) от 18:30 ч в зала "Васил Симов" в София.

ЦСКА дръпна в началото на първия гейм с 5 точки. Блокадата на "червените" работеше, а "Монтана" допусна много грешки от начален удар. Преднината се запази до края на гейма, който гостите спечелиха с 25:20.

Втората част започна по идентичен начин, но "Монтана" успя да изравни при 17:17. Домакините дори обърнаха гейма и спечелиха с 25:23.

В третия и четвъртия гейм "Червените" не допусна обрат и успяха да спечелят частите с по 25:21.

Най-полезен за ЦСКА отново бе Венцислав Георгиев със 17 точки.

В другата полуфинална среща "Нефотимик" (Бургас) победи "Пирин" (Разлог) с 3:0 (25:11, 25:19, 25:19) и поведе с 1:0 в серията.