Двата тима изиграха изключително интересен двубой, изпълнен с множество опасности и пред двете врати, оправдавайки високите очакванията към мач, противопоставящ последните два Световни шампиона.

Германия и Испания показаха, че неслучайно са смятани за фаворити на предстоящия Мондиал.

Попаденията бяха само две, но спокойно можеха да са повече, а двубоят можеше да се развие във всяка посока, но равенството бе най-справедливият резултат.

Срещата започна прекрасно за "Ла роха". В 6-та минута Андрес Иниеста пусна брилянтен пас към Родриго, а нападателят на "Валенсия" отбеляза втория си гол за Испания в третия си мач като титуляр.

Голът въобще не смути Бундестима, който се хвърли в търсене на изравнителен гол, но пропусна няколко добри ситуации.

Испания също имаше хубава възможност за гол, но Давид Силва не успя да се възползва.

Така се стигна до 35-та минута, когато Томас Мюлер не остави шансове на Давид Де Хеа със страхотен далечен удар.

През втората част двата тима отново оставиха зрителите в Дюселдорф без дъх.

Още с началото немците изтърваха няколко добри ситуации, а Де Хеа трябваше да се намесва решително. В 56-та минута Иско пък като по чудо не вкара от 5-6 метра.

Десет минути по-късно Матс Хумелс нацели гредата, а двата отбора така и не спираха с атаките.

Темпото спадна чак в заключителните минути на срещата, когато множеството извършени смени от двамата селекционери оказаха своето влияние върху качеството настрахотния мач.