Първата ни ракета се справи със 73-ия в света за час и 39 минути, а това бе първа негова победа, след два турнира, в които отпадна след първия си мач.

Григор започна доста неубедително двубоя. При 3:3 в първия сет, родният тенисист на четири пъти предоставяше възможности за пробив на немеца, който в крайна сметка се възползва и проби.

Мартерер затвърди пробива си, а впоследсствие спечели и сета със 6:4.

Българинът сякаш се постресна от развоя на първия сет и значително вдигна оборотите.

Това даде резултат още във втория гейм на втория сет, когато родният тенисист стигна до пробив.

При 5:2 Димитров направи нов пробив, с което спечели сета със 6:2.

Решаващата трета част отново започна по страхотен начин за Григор.

Пробив в първия сервис гейм на германеца и преднина от 2:0.

При 3-1 Григор поведе с 40:30 в подаването си с поредния безупречен уинър, но направи две поредни грешки и даде точка за пробив на съперника си, но той не успя да се възползва.

Така се стигна до шестия гейм, в който Димитров направи нов пробив, затвърди го на нула и се поздрави с успеха.

Съперник на родния тенисист в третия кръг на турнира ще бъде французинът Жереми Шарди.