Ръководството на Ботев Враца сезира Спортно-техническата, Дисциплинарната и Съдийската комисии към БФС за скандалното съдийство на главния рефер Ангел Ангелов и неговите помощници на мача с Пирин Разлог. Двубоят завърши при резултат 2:1 в полза на домакините, като това бе първа загуба за врачани от началото на шампионата. „Вече минаха три дни от мача и колкото повече времето минава, толкова повече убедеността ни става все по-голяма, че това, което се получи е много далеч от професионалния футбол и е недопустимо. Ние сме подготвили необходимите документи придружени с видеоматериал. Не е моя работа да коментирам съдиите и да давам оценки, но моя работа е защитавам отбора , когато се случват ненормални неща“, коментира спортният директор на Ботев Валентин Станчев. Той е убеден, че за спорните ситуации в мача не може да става дума за грешка. „Не може един човек да сгреши 19 пъти в полза на само на едната страна. Ако е грешка щеше да се греши в полза и на едните и на другите, но такова нещо нямаше. Имаше тенденция, но от какво е продиктувана не искам и не мога да коментирам“, допълни Станчев. Според спортният директор проблемите за отбора са започнали още преди началото на мача, когато футболистите са били принудени да вървят по пътечки за да не закъснеят за двубоя, тъй като Разлог е разкопан. „Смешно, обидно и досадно е да говорим за тези неща. Вместо да говорим за силните, за слабите страни на нашия отбор, за пропуските, за това, което имаме да работим, за това което сме направили до момента. Жалко е, че трябва да се занимаваме и с това, но съм убеден, че по този начин ще помогнем на други отбори да не пострадат. Не е нормално домакинът на отбора да не изпрати уведомление до футболния съюз и до гостуващия тим, че има разкопки в града и как може да се стигне до стадиона. Нямаше кой да ни посрещне и да ни упъти как да стигнем до стадиона. Един час автобусът обикаляше града, но в крайна сметка видяхме, че закъсняваме и се наложи да тръгнем пеша“, коментира Станчев. Той съобщи, че при пристигането на отбора на стадиона са разговаряли с делегата срещата да започне с десетина минути по-късно, но им е било отказано. „Според делегата това, че сме обикаляли не било обективна причина да започне мачът по-късно и ни отказа. След първия съдийски сигнал започнаха очевадните глупости. Явно не сме дорасли и явно малко сме били по стадионите за да виждаме такива неща. Теренът в Разлог е безобразен. Аз съм играл и на селски поляни и на хубави и на перфектни стадиони, но това там не прилича на нищо. Според мен за да се състои една футболна среща трябва да има поне три неща: терен, топки и съдийска бригада. За съжаление такова нещо в Разлог нямаше. Някой може да си каже тези се оправдават, но това са неща, които камерата ги потвърждава. Нормално е да има 8 футболни топки. Там имаше само 4 и след петата минута полицай хвърли една към публиката и останаха три. Децата за гонене на топките едно по едно бяха привиквани незнайно защо и през второто полувреме нямаше нито едно. Наложи се нашите футболисти да гонят топката. Четвъртият съдия постоянно правеше проблеми за това, че нямат право да гонят топките“. Скандалните решения на съдийската тройка започват още от първите минути на двубоя, като според Станчев попаденията на домакините са след абсолютни нарушения в ущърб на Ботев. “При първия гол имаше човек в засада. Топката попада във втори футболист, който стреля. Нашият вратар избива топката след което Борис Кондев я спря с лявата ръка и вкара гол. Всички си мислехме, че ще последва жълт картон, но съдията зачете попадението. При втория гол, който за мен не е гол се вижда, че топката дори не е стигнала голлинията. Имаше центриране към нашата врата, а вратарят ни Цветковски я изби. Тогава главният съдия, който беше по-близо до ситуацията, даде сигнал играта да продължи, но страничният започна да подскача и обясни на Ангелов, че има гол и попадението бе зачетено”. Станчев коментира и ситуацията, при която бяха изгонени двамата треньори. “Още от първата минута треньорът на домакините започна да обижда нашия отбор и наставника Ясен Петров. Постоянно от щаба на домакините тичаха след страничния съдия. При една безобидна ситуация, при която главният съдия дава тъч за нас, а страничният нарушение Петров попита, за какво е нарушението без наш футболист да е докоснал противников играч. От тук нататък последваха грозни обиди от страна на треньора на Пирин Иван Стойчев, който удари шамар на Ясен Петров. Настана меле и добре, че не стана по-голяма беля. Не съм адвокат на Петров, но това е един от най-възпитаните и интелигентни хора в българския футбол, който никога не е наказван за каквото и да е и като футболист и като треньор” След мача проблемите за Ботев Враца продължават и не приключват докато отборът не напуска Разлог. „Помолих съдийския наблюдател да впиша в протокола, че следва жалба, какъвто е установения ред, но ми бе отказано. Повика охраната и ме изгониха от съдийската стая. Каза ми, че трябва да изчакам час и половина, за да напиша в протокола, че ще има жалба. Излязох навън и се обадих на председателя на съдийската комисия и едва след това ми беше разрешено да попълня протокола. Докато се разправяхме със съдийския наблюдател той ме заплаши, че ако подам жалба, върху Ботев щял да се излее съдийският гняв през следващите срещи до края на шампионата в Б група. Аз не вярвам, че може да се случи нещо повече от това. За всички хора е ясно, че сме във втора дивизия именно заради съдиите, които миналото първенство ни ощетява нееднократно. Вярвам, че след като сезирахме всички комисии във футболния съюз ще бъдат взети необходимите мерки и повече тези изпълнения няма да се повтарят, а виновните ще си понесат наказанието“, завърши Валентин Станчев.