Кубан Краснодар се наложи с 3:1 над Терек Грозни в мач от 10-я кръг на руското първенство. Кубан прекъсна серия от три поредни загуби, и четири мача без победа, които ги оставят в средата на таблицата. На своя стадион в Краснодар, Ивелин Попов и съотборниците му бяха догонващи в резултата, след като Маурисио откри още в третата минута за Терек. Само още три минути обаче бяха необходими на Букур да изравни, а преди почивката Балде изведе домакините напред. Шандан се разписа в 66-та минута за крайното 3:1. Ивелин Попов бе титуляр за Кубан и игра пълни 90 минути, като вече по традиция се представи на отлично ниво, и бе в основата на успеха на своя тим. В средата на първото полувреме Попов имаше няколко отигравания, които му спечелиха аплодисменти. Първо българинът взаимодейства страхотно с Балде, но се оказа накрая в засада. В 25-та минута отново Попов успя да преодолее вратаря на Терек, но след това Ферейра, който се бе залепил за него, успя да спаси вратата си. В 39-та минута родният национал изведе по конец Букур в пеналта, но той не успя да се разпише. През второто полувреме той пак имаше няколко шанса да се разпише, а пробивът му по десния фланг в 84-та минута също бе сред най-атрактивните в мача. В третата минута от добавеното време Ивелин бе фаулиран в наказателното поле на Терек, но арбитърът си спести дузпата, а след това свири и край на мача. ВИЖТЕ ЕДНО ОТ ИЗПЪЛНЕНИЯТА НА ПОПОВ В ДВУБОЯ!