С попадение на Единсон Кавани Пари Сен Жермен измъкна минимално 1:0 над Валансиен в мач от 7-ия кръг на Лига 1. Въпреки незавидното си класиране домакините измъчиха до краен предел именития си съперник, който стигна до много положения за гол. През първата част парижани се отчетоха едва с един по-сносен удар, дело на Хавиер Пасторе още в 3-ата минута. За сметка на това Салваторе Сиригу трябваше да се намесва в средата на полувремето, когато отрази хубави шутове на Руди Матер и Ямиси. По-голямата класа на гостите обаче си каза своето и в добавеното време Златан Ибрахимович пусна подканящ пас към Единсон Кавани, който не сбърка с кинжален удар по диагонала. ВИДЕО През втората част Валансие съвсем не се отказа и доста смело потърси изравняването, но нямаше шанс. В самия край на двубоя домакините изпълниха 5 последователни корнера в рамките на няколко минути, но защитата на ПСЖ удържа трите точки. С тях поне временно отборът на Лоран Блан излезе начело в Лига 1 с 15 точки, но и с мач повече от втория Монако, който тази вечер среща Бастия. Валансиен пък записа 5-а поредна загуба и е предпоследен с едва 3 точки в актива си. Резултати от Лига 1, 7-и кръг: Аячо – Олимпик Лион 2:1 Бордо – Реймс 0:0 Гингам – Сошо 5:1 Нант – Ница 2:0 Тулуза – Лориен 1:0