Лидерът в холандското първенство ПСВ Айндховен се отърси от тежката загуба у дома от Лудогорец в Лига Европа миналия четвъртък, и след като през уикенда разби Аякс с 4:0, днес стори същото за Купата на страната. В мач от 1/32-финалите на KNVB Beker, ПСВ победи един от водачите във втория ешелон Телстар, с 4:1. За първи път този сезон, Станислав Манолев попадна в групата на тима от Айндховен, макар и да остана на пейката. Гостите от Телстар откриха резултата в деветата минута чрез Матусива, но след това Джозефзоон изравни в 40-та, а в добавеното време на първото полувреме Юрген Локадия изведе ПСВ напред от дузпа. Отново Локадия вкара от бялата точка и в 74-та минута, и пак той оформи своя хеттрик в 90-та, за крайното 4:1. Стартовият състав на ПСВ срещу Телстар: Титон, Ариас, Брума, Тамата, Хендрикс, Шаарс, Хилйемарк, Тойвонен, Джозефзоон, Локадия, Бакали. В събота на ПСВ предстои тежко гостуване – на АЗ Алкмаар.