Манчестър Юнайтед се класира за 1/8-финалите на Купата на Лигата, след като победи с минималното 1:0 Ливърпул. Двубоят се игра на стадион „Олд Трафорд“, а в герой за „червените дяволи“ се превърна Хавиер Ернандес, реализирал победния гол за домакините. Двата английски тима водиха битка до последно на терена, като Ливърпул имаше своите шансове поне за изравнително попадение. Мърсисайдци дори вече бяха подкрепени от Луис Суарес, който изтърпя наказанието си. Именно седмицата на Ливърпул уцели гредата през второто полувреме, но така и не намери правилния път към мрежата на Юнайтед. Луис Суарес успя да напомни за себе си, впечатли с изявите си, но това не бе достатъчно за неговия тим. Малко след подновяването на играта за второто полувреме на мача падна и единственото попадение. След центриране от корнер на Уейн Рууни, Хавиер Ернандес засече топката зс коляно за 1:0. След 70-та минута на мача Давид Де Хеа демонстрира чудесните си възможности, а в самия край на двубоя вратарят спаси удар на Хендерсън, последва шанс и за Коло Туре, който обаче не успя да уцели очертанията на вратата. ВИЖТЕ ГОЛА НА ХАВИЕР ЕРНАНДЕС ТУК! Още резултати от Купата на Лигата: Бирмингам – Суонси 3:1 Нюкасъл – Лийдс 2:0 Транмиър – Стоук Сити 0:2