Любопитен пети кръг изиграха отборите в Серия А, като мястото на Масимилиано Алегри начело на Милан съвсем се разклати, след като “росонерите“ се спасиха от загуба от Болоня в края. Съдия подпря Ювентус при успеха с 2:1 при гостуването на Киево, докато Рома продължава с перфектното си представяне, и има пет победи, след тазвечершния успех над Сампдория с 2:0. Ники Михайлов остана резерва при гостуването на Верона на Торино в мач, завършил 2:2. Кръгът приключва в четвъртък, с дербито между Интер и Фиорентина. Рома продължава да е единственият отбор, който не е загубил точки до момента в Серия А. С две попадения през второто полувреме, “вълците“ взеха гостуването си на Сампдория с 2:0. Мехди Бенатия откри в 65-та минута, а в последната от редовното време Жервиньо даде по-изразителен вид на победата. Далеч по-драматично се развиха събитията във Верона, където Киево отстъпи с 1:2 на Ювентус, след като водеше с 1:0 до почивката. Сирил Теро откри за Киево в 28-та минута, и даде криле на домакините. Фабио Куалиарела изравни две минути след полувремето, но още две по-късно дойде и скандалното отсъждане на един от страничните рефери - Прети, който не зачете абсолютно редовно попадение на Палоски, заради засада. ВИДЕО ОТ МАЧА Късметът съвсем изневери на Киево в 66-та минута, когато Бернардини отклони в собствената си врата едно центриране на Пол Погба, и така с автогол предостави победата на Ювентус. Първи точки загуби Наполи, след като направи 1:1 у дома срещу Сасуоло, и така позволи на Рома да остане еднолично начело в класирането. И двата гола в мача паднаха в първите 20 минути - в 15-та Блерим Джемайли откри за Наполи, а Симоне Дзадза изравни в 20-та. Милан не успя да спечели вече в трети пореден мач за първенство, и направи зрелищно реми - 3:3 - при гостуването си на Болоня. ВИДЕО ОТ МАЧА Робиньо и Абате спасиха точката за “росонерите“, но надали ще успеят да спасят главата на своя треньор Масимилиано Алегри, върху чието бъдеще вече сериозно умуват шефовете на клуба. Андреа Поли откри за Милан в 12-та минута, но след това Диего Лаксалт изравни в 33-та. Отново младият уругваец бе точен и в 52-та минута, за да изведе Болоня напред, а Джонатан Кристалдо съвсем отчая гостите десет минути по-късно. Едва в 89-та минута Робиньо вкара втори гол за Милан, а Игнасио Абате се разписа във втората минута на продължението, за крайното 3:3.