Ужасната серия от пет поредни загуби на Леванте приключи, с победа над Елче с 2:1 в първи мач от 16-я кръг на Примера дивисион. След отличния старт на сезона, петте поражения изпратиха Леванте чак в средата на таблицата, където се намираше и съперникът тази вечер Елче. Елче от своя страна нямаше загуба като гост от почти три месеца, но не успя да се справи с Леванте. Гостите малко изненадващо откриха резултата в 26-та минута. При едно центриране от пряк свободен удар отляво, защитата на Леванте заспа, и топката бе свалена на Кристиан Сапунару, който стреля необезпокоявано от точката на дузпата. В 41-та минута Леванте стигна до изравнително попадение, дело на Давид Барал. Той засече с глава центриране отляво на Набил Ел Жар, като и защитника до него отклони топката във вратата. Отново Барал бе точен и в 80-та минута, за победния гол, дошъл след ново центриране, този път на Педро Риос отдясно, което нападателят с глава прати в мрежата за 2:1.