Монпелие успя да стигне до равен резултат 1:1 срещу Монако в първия мач от 20-я кръг на Лига 1. С равенството възпитаниците на Клаудио Раниери, които имаха лек превес в днешния мач, пропуснаха прекрасен шанс да изравнят по точки лидера във временното класиране Пари Сен Жермен. Монако остана втори с 42 пункта, а Монпелие е 17-и с 18 точки. „Князете“ поведоха след 52 минути игра, след попадение на Лайвин Курзава за 0:1, който се възползва от хубаво центриране от фаул и с глава насочи топката. Радостта им обаче бе помрачена в 68-ата минута, когато дошлият от Милан Мбайе Нианг изравни. В тази минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, а доскорошният играч на „росонерите“ застана зад топката. Нианг пропусна да се разпише от бялата точка, но при добавката не сгреши - 1:1. Така равенството се запази до края на срещата, а двата състава си поделиха по точка.