Байерн Мюнхен показа, че се намира в отлична форма, и регистрира гръмка победа с 8:0 над Ал Кувейт във втората си контролна среща за годината. Клаудио Писаро и Джулиан Грийн, които донесоха успеха на “баварците“ и в първата им проверка, откриха резултата и срещу Ал Кувейт. Писаро се разписа в 31-та минута, а Грийн бе точен в 48-та. През второто полувреме головете буквално валяха и последователно в рамките на осем минути между 58-та и 65-та, резултатът набъбна до 5:0. Първо Марио Гьотце реализира за 3:0, а след него Томас Мюлер добави още две попадения. Тиаго се разписа в 83-та и 90-та минути, а Гьотце също се отчете с два гола, като вкара в 84-та. Байерн нямаше проблем да контролира двубоя, и след като поведе с пет гола, дори на практика спря да се отбранява, докато домакините полагаха много старания в защита, но нямаха никаква идея как да стигнат до гол. През първото полувреме за Байерн играха - Щарке, Рафиня, Мартинес, Боатенг, Контенто, Хьойберг, Шьопф, Шакири, Писаро, Салахи, Манджукич. След почивката излязоха Щарке, Вайзер, Данте, Мартинес, Алаба, Хойберг, Тиаго, Кроос, Грийн, Гьотце и Мюлер. Лека тревога за Хосеп Гуардиола имаше при едно лошо влизане срещу Дейвид Алаба, но се оказа, че няма сериозна травма. Байерн бе без Филип Лам, Мануел Нойер и Франк Рибери, които са в Цюрих за церемонията за Златната топка. Последната контрола за Байерн в паузата ще бъде тази събота, 18 януари, срещу Ред Бул Залцбург. Бундеслигата се подновява сред на 24 януари.