Фиорентина се завърна на четвъртото място в Серия А, след като победи с 3:1 като домакин Киево в мач от 28-я кръг на италианското първенство. Домакините поведоха още в 11-та минута, когато добра комбинация между Давид Писаро и Куадрадо бе завършена от последния, който вкара във вратата на Агаци. Киево можеше да изравни резултата в 27-та минута, но първо Палоски, а след това Стоян пропуснаха добри положения, за да вкарат. Гостите пропуснаха нова добра възможност в 33-та минута, когато след грешка в защитата на Фиорентина топката попадна в Палоски, който стреля слабо и Нето спаси. Фиорентина успя да удвои своята преднина в 39-та минута, когато Андерсон открадна топката от Ригони, след което подаде към Куадрадо, който намери Алесандро Матри в наказателното поле на Киево и той прати топката във вратата на Агаци за 2:0. Киево започна силно второто полувреме и в 57-та минута се откри добра възможност пред Радованович, който стреля, но неточно в аут. Веронци намалиха пасива си в 62-та минута, когато Палоски се възползва от добра асистенция на Ригони и се разписа във вратата на Нето. Фиорентина получи правото да изпълни дузпа в 81-та минута, след като Матео Рубин игра с ръка в наказателното поле на Киево. Давид Писаро изпълни наказателния удар, но Майкъл Агаци хвана ъгъла и изби топката в корнер. Киево можеше да изравни резултата в 87-та минута, но ударът на Серджо Пелисиер бе неточен. Фиорентина отбеляза трети гол в 89-та минута, когато Иличич асистира на Марио Гомес, който оформи крайния резултата в срещата, пращайки топката за трети път в мрежата на Киево. След тази победа Фиорентина се намира на четвърто място с 48 точки, докато Киево е на шестнадесета позиция с 24 пункта.