Балкан запази шансовете си да се класира за следващата фаза в Балканската лига, след като регистрира хубава победа, с 85:77 срещу Сигал Прищина. Пред своята публика, и без контузения си капитан Павел Маринов, ботевградчани имаха възможност да вземат и много по-убедителен успех, но изпуснаха преднина от почти 20 точки. В Прищина в началото на сезона, Балкан загуби с разлика от 18 точки. Баскетболистите на Александър Тодоров започнаха мача силно, и не изпуснаха преднината си в нито един момент. На почивката те имаха аванс от 12 точки, а в третата четвърт стигнаха до 17 разлика. Добър рейд на гостите от Сигал Прищина обаче свали тяхното изоставане само до шест точки в средата на последната част, но Балкан продължи да вкарва, и в крайна сметка не позволи да се стигне до обрат. Хубави акции и добра резултатност донесоха успеха на Балкан. Ноа Далман направи пореден дабъл-дабъл през сезона и завърши с 23 точки и 17 борби. Станимир Маринов пък бе близо до трипъл-дабъл с 18 точки, 11 асистенции и 8 борби, а Иван Лилов се отчете с 16 точки и 7 асистенции. За гостите най-резултатен бе Кендрик Джоунс с 19 точки, а с 18 приключи Дардан Бериша. “Победихме един от най-добрите отбори в лигата. И моят отбор не е за подценяване. Единственото, от което не съм доволен е, че не победихме с 19 точки,“ заяви старши треньорът на Балкан Александър Тодоров след срещата. Той добави, че Павел Маринов вероятно ще пропусне и дербито с Лукойл Академик в събота, и заяви, че не смята, че евентуална победа на Балкан би била изненада.