„Дунав 8806“ ще спори с „Левски“ за шампионската титла в Националната баскетболна лига при жените. След двете победи в Русе и загуба в Хасково, „Дунав 8806“ надделя над съперника си в полуфиналната серия от плейофите след нов успех с 64:60 (17:12, 17:23, 15:12, 15:13) в неговата зала „Дружба“ в мач номер 4. Зорница Костова отбеляза първия кош в срещата с точна стрелба отблизо за 2:0 за гостите. Първите минути обаче бяха равностойни, като едва в края на първата част дунавки успяха да поведат с 5 точки за 17:12. През първата половина на втората четвърт авансът на „сините феи“ варираше между 3 и 7 точки, но домакините успяха да изравнят, а дори и да поведат на няколко пъти. На почивката резултатът бе 35:34 за отбора от южния град. „Хасково 2012“ поведе с 5 точки за 39:34 малко след подновяването на играта.