Възпитаниците на Йовица Арсич изиграха изключително слаб мач и бяха отбелязали само 30 точки до 28-а минута. На почивката домакините водеха с 31:22, а в началото на четвъртата част преднината им достигна 22 точки при 56:34, предаде БТА.

След това "студентите" успяха да подобрят играта си и все пак спечелиха последната четвърт с 27:20, но това беше без значение за крайния изход на мача.

Любопитното е, че баскетболистите на Тарту Рок направиха 17 асистенции в мача,а на Лукойл Академик едва 3. За българския тим Тери Смит реализира 15 точки, 14 точки и 10 борби добави Чарлс Томас, а 13 точки отбеляза Морис Къри.

За победителите по 19 точки нанизаха Валмо Крийса и Янар Талц. В следващия си мач от турнира Лукойл Академик е гост на Енергия Ровинари (Румъния) на 18-и ноември.