Отборът на Берое загуби като гост от тима на Черно море порт Варна със 76:86 в мач от 19-ия кръг на НБЛ. С днешното поражение заралии вече са с баланс от 7-10, докато „моряците” вече са с актив от 10 успеха и 7 поражения. След много равностойна първа част, завършила при 26:24 в полза на домакините, през вторите десет минути варненци успяха да дръпнат в резултата след серия от 11:0. Така краят на полувремето дойде при 49:37 в тяхна полза. Старозагорци заиграха по-добре след почивката, печелейки третата четвърт, но продължиха да изостават с 10 точки – 67:57. В последните десет минути играчите на Любо Минчев опитаха да обърнат развоя на двубоя, но домакините удържаха преднината си и се поздравиха с успеха. Сериозна роля затова изигра и бързото натрупване на лични нарушения на топ реализатора на заралии Диуейн Джаксън, който изигра само 14 минути, след като напусна игра за 5 фала. За Берое Тихомир Желев бе най-резултатен, реализирайки 16 точки, към които добави 5 борби и 3 асистенции срещу бившия си отбор.