Аржентинският национален отбор по баскетбол се класира за третия си финал на Световно първенство след впечатляваща победа над Франция с 80:66.

С много настроение и скорост, южноамериканците извоюваха преднина, която пазиха от началото до края и заслужиха финалния мач, където ще играят срещу Испания в неделя от 15 часа българско време.

За последно Аржентина игра финал през 2002-а, когато загуби от Югославия след продължение и сега тимът има шанс за втори трофей след първия от 1950-а, когато страната бе домакин.

Французите бяха неубедителни и не показаха играта си от четвъртфинала срещу САЩ. Стрелбата им не вървеше, но и защитата на съперника свърши перфектно работата си.

Аржентинците съвсем скапаха настроението на "петлите" в последната четвърт, в която дръпнаха с 16 точки разлика.

Снимка: AP/БТА

Южноамериканските фенове вдигнаха огромен шум в залата-домакин в Пекин.

Най-резултатен за победителите бе неостаряващият Луис Скола с 28 точки и 13 борби. Габриел Дек добави 13 точки, а с 12 завърши Факундо Кампацо.

За "петлите" Еван Фурние и Франк Нтиликина нанизаха по 16, а Нандо Де Коло завърши с 11.