Гръцкият баскетболен Олимпиакос прекъсна кошмарна серия от 7 поредни загуби в Евролигата, като спечели у дома с 94:79 срещу Цървена звезда. С основна роля в шоуто бе българинът Александър Везенков, който бе избран и за MVP на мача. Саша вкара 17 точки, като беше 3 от 6 от зоната за три точки, добави 5 борби, 3 асистенции и 2 откраднати топки.

Везенков записа пет точки в първата четвърт, във втората получи почивка, а след полувремето, в което Олимпиакос водеше с 53:48, се появи отново на игрището.

Той добави 7 т. в третата четвърт, включително важна тройка при само две точки разлика (69:67), както и ключови две откраднати топки в тази част. Останалите 5 точки реализира в последната четвърт.

С победата Олимпиакос е 13-и в класирането на Евролигата, а балансът на тима е вече 12 победи и 16 поражения. Серията от загуби на практика лиши тима от шансове за финалната осмица при шест оставащи кръга от редовния сезон.

Барселона води с 20 победи и 8 загуби, втори е ЦСКА (Москва) с 18/9.